İş Yemekleri


 

Teknede Kurumsal Davet

 

    Teknede kurumsal davet, son zamanlarda sık sık talep gören bir organizasyon hizmetidir. Özellikle kurumsal davetler; firma, kurum ve kuruluşların hazırlayıp organize ettiği davetler arasındadır ve en çok tercih edilen davet türlerinden bir tanesidir. Bu doğrultuda teknede kurumsal davet ile ilgili detaylı bilgilere yer vermeden önce kurumsal davetlerden bahsetmek gerekmektedir.

 

Kurumsal Davet Nedir?

 

    Kurumsal davet, adından da anlaşıldığı gibi kurum ve kuruluşların çalışanları ya da müşterileri için hazırladığı davetleri ifade etmektedir. Bunun dışında kurumsal davetleri, firmalar paydaşlarına da düzenleyebilmektedir. Kurumsal davetler, genellikle çalışanların birbirleri ile olan iletişimlerini çok daha güçlü hale getirmek ya da firmaların müşterilerine karşı bir güven oluşturarak müşteri sadakati arttırılmak amacı ile gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda firmaların hazırladığı kurumsal davet çeşitlerini ise aşağıdaki gibi detaylandırabilmek mümkündür.

 

Teknelerde Hazırlanabilen Kurumsal Davet Türleri

 

      Teknelerde hazırlanabilen kurumsal davet türlerini aşağıdaki gibi detaylandırabilmek mümkündür.

 

Lansman

 

    Lansman, bir ürünün pazara girilmesi ve bunu lanse etmek adına kullanılan bir kavramdır. Bunun yanı sıra lansman tanıtım ve tanıtma anlamlarında da kullanılabilmektedir. Bir firma, piyasaya yeni bir ürün sunduğunda ürünü tanıtmak için lansman organizasyonu hazırlayarak ürününü, müşterilerine ve hedef kitlesine başarılı bir şekilde tanışmaktadır. Lansman, firmaların hazırladığı kurumsal davetler arasında ilk sırada yer almaktadır. Lansmanınfirmlara çeşitli faydalar sağladığını da rahatlıkla ifade edebilmek mümkündür.

 

Doğum Günü, Özel Gün, Yılbaşı Kutlamaları

 

    Doğum günü, özel gün, yılbaşı gibi kutlamalar firmaların çalışanları ile daha samimi bir ortam yaratabilmeleri için oldukça büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda firmalar, çalışanlarının doğum günleri, özel günler ya da yılbaşı gibi günlerde çeşitli kurumsal davetler hazırlayarak çalışanlarının motivasyonlarını yükseltebilmektedir. Bunun yanı sıra firmalar, çalışanlarının birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilmeleri için de bu organizasyonları hazırlayabilmektedir.

 

Toplantı

 

    Firmaların, kurumsal davet adı altında hazırladıkları organizasyonlardan bir tanesi de toplantılardır. Bu toplantılar bazen müşteriler ile bazen ise çalışanlar ile olabilmektedir. Özellikle müşteriler ile yeni bir iş ya da yeni bir ürün için hazırlanan toplantılar firmaların en çok önem verdiği kurumsal davetlerdir. Bu kurumsal davetlere ekstra önem gösterilebilmektedir.

 

Şirketin Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları

 

    Firmaların hazırladığı kurumsal davetler arasında şirketlerin kuruluş yıldönümü partileri de yer almaktadır. Genellikle 10.yıl, 20.yıl, 50.yıl, 100.yıl gibi önemli tarihler için hazırlanan bu davetlerde çeşitli etkinlikler ve firma ile ilgili gösterimler yer almaktadır. Söz konusu kurumsal davetlere hem çalışanlar hem müşteriler hem bayiler hem de şirketin paydaşları katılabilmektedir. Bu doğrultuda şirketlerin yıldönümü partilerinin çok daha bağlayıcı olduğunu ifade edebilmek mümkündür.

    Yukarıda teknelerde verilebilecek kurumsal davetleri sıraladık. Eğer siz de söz konusu davetlerden herhangi birini organize etmek istiyorsanız teknede kurumsal davet organizasyonu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki, ama teknede kurumsal davet organizasyonu nasıl yapılır?

 

Teknede Kurumsal Davet Organizasyonu Nasıl Hazırlanır?

 

    Teknede kurumsal davet organizasyonunun hazırlanabilmesi için öncelikle profesyonel ve alanında uzman bir tekne kiralama, tekne organizasyon hizmeti veren firma ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu firmalara hangi kurumsal daveti sunacağınızı açıkladıktan sonra onlarında sizi yönlendirmesi ile nasıl bir organizasyon, masa düzeni, süsleme, ikram istediğinize karar verebilirsiniz. Kutlama partilerinde ikramlıkların daha fazla olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Ancak lansmanlarda ise ikramlıkların yeri daha azdır. Daha çok kuru pasta gibi atıştırmalıklar bulunmaktadır. Bu nedenle hazırlayacağınız kurumsal davet organizasyonun nasıl bir ikramlık tercih edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

    Kurumsal davetiniz gerçekten çok mu kurumsal? Yani müşterileriniz ya da çalışanlarınız ile bir toplantı havasında resmi bir davet mi gerçekleştireceksiniz? Bu soruya vereceğiniz cevap teknede kurumsal davet organizasyonu için çok önemlidir. Eğer sorunuzun cevabı evet ise çok fazla süsleme gerçekleştirilmeden resmi bir organizasyon düzenlenir. Ancak sorunuzun cevabı hayır ise çok daha samimi bir ortam oluşturabilir ve birbirinden farklı süslemeleri teknede kullanabilirsiniz.

    Son olarak kurumsal davet hizmeti alacağınız firmayı detaylı bir şekilde araştırmak olacaktır. Aksi takdirde kurumsal davet organizasyonunuzun başarısızlık ile sonuçlandığını görebilirsiniz. Bu doğrultuda firma olarak en kaliteli ve profesyonel kurumsal davet organizasyonu hizmetini sunmaktayız. Eğer profesyonel ve kaliteli bir kurumsal davet hizmetine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz! Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.